Manula Kalicka


Manula KalickaPisarka i dziennikarka. Ukończyła na UW polonistykę i dziennikarstwo. Wygrała konkurs na powieść zorganizowany przez wydawnictwo Świat Książki i miesięcznik "ELLE". Powieść "Tata, one i ja" ukazała się w roku 2002 i odniosła duży sukces. Następne powieści: "Szczęście za progiem" i "Wirtualne zauroczenie" ukazały się w wydawnictwie Prószyński. Obie weszły na listy bestsellerów Merlina i "Rzeczpospolitej".
Kolejna powieść, "Rembrandt, wojna i dziewczyna z kabaretu", zebrała bardzo pochlebne recenzje, zakupiono do niej prawa filmowe jednak nie doszło do sfilmowania. We współpracy z TVN napisała powieść "Kochaj i tańcz" (WAB) i "Na rozkaz serca" (Prószyński Media).
Nakładem wydawnictwa Nowy Świat ukazał się jej zbiór pitawali ze sfer wyższych, "Gdzie jest głowa Emily Kaye?", a w wydawnictwie Imbir album ,,Malarze Polscy" napisany wspólnie ze Zbigniewem Zawadzkim i Dominiką Żukowską. W 2013 roku  Prószyński Media wydał napisany wraz ze Zbigniewem Zawadzkim kryminał "Tutto bene", a w 2017 wznowił "Rembrandta,dziewczynę z Kabaretu" pod nowym tytułem "Dziewczyna z Kabaretu". Rok 2018 to rok premiery kolejnej ksiązki "Koniec i Poczatek" - w pewien sposób nawiązującej postacią głównej bohaterki do "Dziewczyny z Kabaretu". Wkrótce ukaże się juz trzecie wydanie cieszącej sią niesłabnącym powodzeniem powieści "Tata, one i ja".  Książki Manuli Kalickiej są wydawane na rynku angielskim, a "Tata, one i ja" został przetłumaczony na wietnamski, zaś "Kochaj i Tańcz" miało swoją premierę jako musikal.
Jako dziennikarka  współpracuje z tygodnikiem "Polityka" specjalizując się w tekstach biograficznych.Ma oczywiście jak każda rasowa pisarka dwa nierasowe koty i trzy niewielkie, ale niezwykle żywotne psy. Lubi dom, ogród i podróże.
Tak naprawdę: lubi wszystko:) No, może poza głupotą.


Powieści:

Zbiory Opowiadań:

Nagrody:


Wybrane recenzje:


Smakowita książka, nie ma co... W trakcie czytania ciągle miałam ochotę coś przegryzać, próbować, czy choćby żuć gumę, aby czymś zająć żuchwę. Opisy potraw i ich sporządzania są tak smakowite, że kryminalny wątek robi się wyjątkowo apetyczny...
link do pełnej recenzji

Autentyczna sceneria Polski w pierwszych latach II wojny światowej, postaci, które istniały naprawdę, rzeczywiste zdarzenia. Autentyczny jest również tragizm tamtych wydarzeń, ludzkie emocje, niezrozumienie "nowego porządku" i niezgoda na ten odczłowieczony świat. Na szczęście czytając książkę Manuli Kalickiej, możemy mieć pewność, że humoru też w niej nie zabraknie
link do pełnej recenzji


Przyjemna, sympatyczna, pełna humoru opowieść kryminalna. Rewelacyjnie się czyta.
link do pełnej recenzji