Kasia Bulicz-Kasprzak


Kasia Bulicz-Kasprzak Urodzona w roku smoka, z wyboru zodiakalny Baran. Obdarzona eklektycznym gustem muzycznym, słucha: słowackiego rocka, rosyjskiego ska i japońskiego hip hopu. Ma: męża, syna i psa. W 2011 r. wygrała konkurs literacki Wydawnictwa Nasza Księgarnia na powieść obyczajową. Czas dzieli między rodzinę, czytanie, pisanie i bieganie. Biegaczka neofitka, w ostatnich 4 latach uczestniczka 90 imprez biegowych, w tym 5 maratonów i Biegu Katorżnika.


Powieści:


Wybrane recenzje:


Szalenie podobała mi się konstrukcja tej powieści: reminiscencje z dawnych lat pojawiają się we właściwym czasie, zaostrzając apetyt na ciąg dalszy. Bardzo intrygowało mnie, skąd w Joasi tyle niechęci do powrotu do miejsc, które przecież kiedyś były jej domem, dlatego też w napięciu śledziłam kolejne jej zwierzenia.

link do pełnej recenzji


Jeśli więc jesteś jedną z tych kobiet, które potrzebują uciec w równoległy świat baśni – polecam książkę Kasi Bulicz-Kasprzak. "Nalewka zapomnienia…" ma posmak goryczy. Ale kiedy wypije się ją do końca, czuć smak słonecznego lata.

link do pełnej recenzji


W tej książce czytelnik nie znajdzie spokojnej, nudnej fabuły, będzie zaskakiwany niemalże co chwilę, jego emocje będą się zmieniały wraz z każdą kolejną stroną powieści, jak w kalejdoskopie. Choć wszystko dzieje się przed ponad 150-ciu laty relacje ludzkie, ich uczucia, pragnienia nie zmieniły się aż tak bardzo przez wieki, ciągle są tak samo skomplikowane, zawiłe i trudne do wyjaśnienia.

link do pełnej recenzji